• Adaptačné hodnotenia

• Prvé dva mesiace školy máme za sebou. V piatok si naši prváčikovia odniesli domov rodičom hodnotenie adaptačného obdobia. Všetky deti ponímame ako individuality: hodnotenie opisuje, ako to v škole zvládajú, ako sa u nás cítia, čo im ide parádne a čo je ich osobná výzva na najbližší čas.

• Záľubky

• Novinkou v školskom klube sú Záľubky- záujmové aktivity pre všetky deti, každý deň v každej triede niečo iné. Tento týždeň to boli aj čitateľský klub, tvorivé maľovanie, výroba tajného písma..Za podporu záľubiek ďakujeme spoločnosti VSE Holding v rámci programu Companius- Pomáhame spoločne 2021.

• Cesta okolo sveta

• Včera skončil ďalší suprový tábor Cesta okolo sveta. Navštívili sme všetky kontinenty, pripravovali sushi do vlastnoručne vyrobených misiek, súťažili na olympiáde, vyrábali ostrovy a plavili sa po mori, leteli lietadlom, pátrali po stopách afrických zvierat... aj bojovali vodnými balónmi :)

• Indiánsky tábor vo Felixe

• Minulý týždeň sa v škole objavila indiánska dedina! Ohromné veci sme sa počas tábora naučili: vlastnými rukami sme postavili ozajstné indiánske típí, vyrobili totem, "ušili" si šaty a vyzdobili opasky, ukuchtili špecialitky, dohovárali sme sa indiánskymi šiframi... a aj sa vybehali a hrali.

• Druhé číslo Feličasáka

• S koncoročným slovným hodnotením a vysvedčením dostali deti aj druhé číslo školského časopisu Feličasák. Na jeho príprave sa aktívne podieľali aj členovia redakčnej rady, druháci Riško D. a Tinka a prváci Saška a Damiánko. Okrem infošiek časopis ponúka a veľa zábavy k letným dobrodružstvám :)